Ile kosztuje Volkswagen Golf?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Golf - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Volkswagen Golf prosto z salonu kosztuje średnio 97177 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 135880 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 61655 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Golf nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Volkswagen Golf) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Volkswagen Golf - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Volkswagen Golf. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Volkswagen Golf: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Volkswagen Golf - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Na motoryzacyjnym rynku zamieszał tak, jak jego imiennik, czyli przepływający przez Atlantyk Golfsztrom. Pojawił się pod koniec lat 60. ale dobra passa towarzyszy mu do dziś – w 2019 roku z fabryk wyjechała jego ósma generacja. Przed Wami jeden z kultowych modeli Volkswagena – nieśmiertelny, pożądany i ponadczasowy Golf. Powstał z potrzeby stworzenia auta kompaktowego, z przednim napędem i z silnikiem umiejscowionym z przodu. Stworzenia pierwotnego projektu podjęło się włoskie studio Ital Design, którego głównym kreatorem był wtedy Giorgetto Giugiaro, obecnie uznany za najlepszego projektanta samochodów XX wieku. Nic więc dziwnego, że Golf, będący pierwotnie planowanym następcą kultowego Garbusa, po latach sam stał się ikoną. Początkowo dostępny jako 3 i 5-cio drzwiowy hatchback, dziś funkcjonuje też jako kombi, kabriolet, czy minivan, odpowiedni zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla fanów mocniejszych wrażeń. I choć w 1992 i 2013 roku zdobył tytuł Car of the Year, w masowej świadomości funkcjonuje po prostu jako solidne auto dopasowujące się stylem i wyposażeniem do każdego użytkownika.