Ile kosztuje Seat Ibiza?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Seat Ibiza - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Seat Ibiza prosto z salonu kosztuje średnio 64650 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 75454 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 53922 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Seat Ibiza nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Seat Ibiza) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Seat Ibiza - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Seat Ibiza. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Seat Ibiza: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Seat Ibiza - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Jeśli wierzyć statystykom, przeciętny kierowca Seata Ibizy jest o 10 lat młodszy od właścicieli pozostałych modeli w stajni Volkswagena. Produkowana od 1984 roku Ibiza stała się nie tylko symbolem zmian w strukturach hiszpańskiej marki, ale też najbardziej popularnym Seatem – przez ponad 30 lat produkcji właścicieli znalazło ponad 6 milionów egzemplarzy Ibizy. Ibiza zastąpiła Seata Furę i była pierwszym modelem Seata, w którym nie zostały użyte żadne elementy nadwozia od Fiata. Zakończenie współpracy między dwoma markami i rozpoczęcie kooperacji z Volkswagenem zaowocowało zastosowaniem w Ibizie wybranych jednostek napędowych pochodzących od Porsche oraz zmianą stylistyki na charakterystyczną dla niemieckiego koncernu. Model ten stał się podstawą do konstrukcji Seata Cordoby, był również pierwszym, w którym zastosowano zwyczaj nadawani modelom nazw hiszpańskich miast albo charakterystycznych miejsc. Czwarta generacja Ibizy jest drugim modelem kombi (po Skodzie Fabii) wśród samochodów Volkswagena.