Ile kosztuje Citroen C5?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Citroen C5 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Citroen C5. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Citroen C5: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Citroen C5 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Podobnie jak wszystkie modele C ze stajni Citroena, C5 nawiązuje do słynnych modeli marki z końca lat 20. XX wieku. Jest bezpośrednim następcą modelu Xantia, a w latach 2012-2017 był flagowym modelem Citroena na starym kontynencie. Produkcja C5 ruszyła w 2000 roku i mocno podzieliła fanów marki. Dla jednych zbyt pospolity i nudny, innych zjednał sobie trwałością i solidnym wykonaniem. Nic dziwnego, że do tej pory sprzedanych zostało ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego modelu. C5 to pierwszy samochód Citroena, z oddzielonym układem hamulcowym od układu hydropneumatycznego zawieszenia. Ciekawostką jest prototypowa wersja C5 by wire, innowacyjna ze względu na brak fizycznego połączenia kierownicy z układem jezdnym – całość poleceń sterujących przekazywana jest wyłączenie cyfrowo. Ta wersja nie jest jednak dostępna na naszych drogach ze względu na europejskie przepisy. W drugiej generacji C5 pojawiła się wersja Cross Tourer – nieco bardziej terenowa, dostępna tylko jako kombi, wyposażona w podniesione zawieszenie. Produkcję C5 zakończono w 2017 roku, jednak model wciąż powstaje w Chinach.