Renault Clio z 2008 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2008 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Renault Clio 2008 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2008 roku.

  • Renault Clio 2008 z rynku wtórnego kosztuje średnio 10580 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2008 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 14397 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 5675 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Renault Clio z 2008 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Renault Clio z roku 2008 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Renault Clio 2008) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Renault Clio 2008 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Renault Clio z 2008 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Renault Clio 2008: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Renault Clio z 2008 roku ma najechane średnio 166484 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2008 roku, liczą średnio 267782 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 72783 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2008 roku

Renault Clio - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Pod względem popularności we Francji nie ma sobie równych, w całej Europie ustępuje tylko poczciwemu Golfowi. Renault Clio dwukrotnie zdobył tytuł European Car of the Year (1991 i 2006), a od rozpoczęcia produkcji tego modelu sprzedanych zostało ponad 11 milionów egzemplarzy. Clio, które swoją nazwę zawdzięcza nawiązaniu do mitologicznej muzy historii, natchnęła całą branżę motoryzacyjną do zmian, a samo Renault do stworzenia pierwszego modelu bez nazwy liczbowej. Pierwsza generacja, wystylizowana bardzo nowocześnie jak na ówczesne czasy, błyskawicznie zdobyła popularność wśród użytkowników. Niepozorna z zewnątrz bryła skrywała całkiem spore wnętrze, w którym mogły komfortowo podróżować 4 osoby. Najnowsza, piąta generacja Clio to z kolei spora ewolucja w porównaniu do poprzedników. Clio to również auto bardzo ekologiczne - oprócz rozwiązań hybrydowych i wersji elektrycznych, od czerwca 2020 roku możemy spotkań egzemplarze z fabryczną instalacją LPG.