Ile kosztuje Volvo Xc60?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volvo Xc60 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Volvo Xc60 prosto z salonu kosztuje średnio 205995 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 298775 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 136152 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volvo Xc60 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Volvo Xc60) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Volvo Xc60 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Volvo Xc60. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Volvo Xc60: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Volvo Xc60 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Stworzony, by uchronić Volvo przed bankructwem, stał się prawdziwym strzałem w 10. Model XC60, dość ryzykownie wprowadzony został w czasie boomu w segmencie SUV-ów średnich rozmiarów, stał się najlepiej sprzedającym Volvo w wielu krajach. Ciekawa stylistyka, łatwe prowadzenie i niska awaryjność to nie wszystkie atuty Volvo XC60. Na uwagę i uznanie zasługują wszystkie elementy dotyczące bezpieczeństwa – specjalna karoseria rozprowadzająca po całym nadwoziu energię powstałą podczas bocznego uderzenia czy system City Safety zmniejszający ryzyko stłuczki przy poruszaniu się z prędkością mniejszą niż 30 km/h. W drugiej generacji model zyskał odnowiony design, w którym znalazły się takie smaczki jak ukryta w światłach do jazdy dziennej położona litera „T”, która ma nawiązywać do młotu mitycznego Thora. Początkowo produkowany był wyłącznie z napędem na 4 koła, a w 2010 roku światło dzienne ujrzała wersja DRIVe, z napędem na przednią oś.