Ile kosztuje Volkswagen Touran?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Touran - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Volkswagen Touran prosto z salonu kosztuje średnio 125275 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 139900 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 110500 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Touran nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Volkswagen Touran) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Volkswagen Touran - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Volkswagen Touran. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Volkswagen Touran: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Volkswagen Touran - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Niby brzydki, niby nudny, niby nie zachwyca. A i tak jego zalety docenią wszyscy, którzy w minivanie chcą zmieścić wszystko, co potrzebne na rodzinnej wyprawie albo podczas podróży większą ekipą. Volkswagen Touran ma solidne grono fanów, dla których wygoda i przestrzeń ważniejsze są niż designerski wygląd i sportowe gadżety. 7 miejsc zamiennych z powiększoną pojemnością bagażnika? Proszę bardzo! Bezpieczeństwo i wygoda dla dzieci? Zawsze w standardzie! Kształt auta dostawczego połączony z wygodą limuzyny? Mówisz-masz! Choć przeciwnikom Tourana nie brakuje argumentów, to jednak jego zwolennicy doceniają dobrze wyprofilowane i wygodne siedzenia, przestrzeń bagażową dochodzącą do niemal 2000 l i podwozie oparte na wielowahaczowym zawieszeniu z tyłu pojazdu. Jeśli więc szukacie auta, które nie ma być synonimem prestiżu i wyrazem statusu społecznego, a raczej praktycznym i dającym możliwość dostosowania do aktualnych potrzeb środkiem transportu, Volkswagen Touran powinien być wysoko na Waszej liście do obejrzenia.