Volkswagen Tiguan z 2015 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2015 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Tiguan 2015 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2015 roku.

  • Volkswagen Tiguan 2015 z rynku wtórnego kosztuje średnio 70632 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2015 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 133022 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 46998 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Tiguan z 2015 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Volkswagen Tiguan z roku 2015 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Volkswagen Tiguan 2015) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Volkswagen Tiguan 2015 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Volkswagen Tiguan z 2015 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Volkswagen Tiguan 2015: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Volkswagen Tiguan z 2015 roku ma najechane średnio 108196 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2015 roku, liczą średnio 186593 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 38623 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2015 roku

Volkswagen Tiguan - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Przyczajony tygrys, ukryty smok – Volkswagen Tiguan to kompaktowy SUV, który po raz pierwszy wyjechał z linii produkcyjnej w 2007 roku. Od razu zyskał sobie sympatię użytkowników i to nie tylko dlatego, że jego nazwę, czyli połączenie słów „tiger” i „iguana” wybrali internauci w plebiscycie organizowanym przez Auto Bild. Tiguan to udany miks płyty podłogowej wykorzystywanej wcześniej m.in. w Audi Q3 z wnętrzem zapożyczonym z Golfa Plus. Modernizowany i ulepszany, doczekał się jak do tej pory 2 generacji i przedłużonej wersji, czyli modelu Allspace. I choć pod względem designu niczym specjalnym się nie wyróżnia, na pozostaje jednym z najchętniej kupowanych SUV-ów w Europie. Na rynku wtórnym znaleźć można sporo egzemplarzy w naprawdę dobrym stanie, co przekłada się na stałe zainteresowanie tym modelem. Zróżnicowane wyposażenie, przestronne wnętrze i ponadczasowość sprawiają, że Tiguana wybierają zarówno miłośnicy dzikich bezdroży, jak i ceniący komfort mieszkańcy wielkich miast.