Ile kosztuje Volkswagen Tiguan?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Tiguan - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Volkswagen Tiguan prosto z salonu kosztuje średnio 131724 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 183677 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 56132 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Tiguan nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Volkswagen Tiguan) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Volkswagen Tiguan - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Volkswagen Tiguan. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Volkswagen Tiguan: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Volkswagen Tiguan - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Przyczajony tygrys, ukryty smok – Volkswagen Tiguan to kompaktowy SUV, który po raz pierwszy wyjechał z linii produkcyjnej w 2007 roku. Od razu zyskał sobie sympatię użytkowników i to nie tylko dlatego, że jego nazwę, czyli połączenie słów „tiger” i „iguana” wybrali internauci w plebiscycie organizowanym przez Auto Bild. Tiguan to udany miks płyty podłogowej wykorzystywanej wcześniej m.in. w Audi Q3 z wnętrzem zapożyczonym z Golfa Plus. Modernizowany i ulepszany, doczekał się jak do tej pory 2 generacji i przedłużonej wersji, czyli modelu Allspace. I choć pod względem designu niczym specjalnym się nie wyróżnia, na pozostaje jednym z najchętniej kupowanych SUV-ów w Europie. Na rynku wtórnym znaleźć można sporo egzemplarzy w naprawdę dobrym stanie, co przekłada się na stałe zainteresowanie tym modelem. Zróżnicowane wyposażenie, przestronne wnętrze i ponadczasowość sprawiają, że Tiguana wybierają zarówno miłośnicy dzikich bezdroży, jak i ceniący komfort mieszkańcy wielkich miast.