Ile kosztuje Volkswagen Polo?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Polo - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Volkswagen Polo prosto z salonu kosztuje średnio 76880 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 101260 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 61120 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Polo nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Volkswagen Polo) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Volkswagen Polo - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Volkswagen Polo. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Volkswagen Polo: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Volkswagen Polo - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Jak wskazuje jego nazwa, zrodził się z rywalizacji, lekkości i ambicji. Uboższy i gorzej wyposażony brat- bliźniak drogiego i szybko wycofanego z rynku Audi 50, stał się autem-ikoną dla osób szukających niewielkiego, ale komfortowego auta miejskiego. Może się podobać lub nie, ale jednemu nie sposób zaprzeczyć – Volkswagen Polo mimo prawie 50 lat na karku ciągle świetnie sobie radzi na rynku motoryzacyjnym. Oprócz Golfa i Passata Polo to jeden z najlepiej sprzedających się modeli ze stajni Volkswagena – ponad 14 milionów wyprodukowanych egzemplarzy, liczne nagrody i tytuł Światowego Samochodu Roku 2010 zdają się jedynie potwierdzać tezę o uniwersalności i pragmatyzmie tego modelu. Dla niektórych pierwsze auto otoczone nimbem motoryzacyjnych wspomnień, dla innych lekkie auto o sportowym sznycie. Dla wszystkich zaś jedno z najbardziej rozpoznawalnych aut świata, które ciągle chętnie produkowane jest w różnych generacjach i z różnym wyposażeniem.