Volkswagen Passat z 2020 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2020 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Passat 2020 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2020 roku.

  • Volkswagen Passat 2020 z rynku wtórnego kosztuje średnio 127106 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2020 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 187048 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 55977 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Passat z 2020 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Volkswagen Passat z roku 2020 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Volkswagen Passat 2020) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Volkswagen Passat 2020 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Volkswagen Passat z 2020 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Volkswagen Passat 2020: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Volkswagen Passat z 2020 roku ma najechane średnio 260 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2020 roku, liczą średnio 1792 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 1 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2020 roku

Volkswagen Passat - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Nie zna życia ten, kto choć raz nie prowadził poczciwego Passerati. Choć Volkswagen Passat doczekał się wielu memów i anegdotek opowiadanych przez mechaników, w dalszym ciągu pozostaje jednym z najpopularniejszych aut, jakie możemy spotkać na naszych drogach. Produkowany od 1973 roku, przeszedł długą drogę od modelu zaprojektowanego przez Giorgetto Giugiaro na bazie płyty podłogowej Audi 80, do dzisiejszego Passata VIII czy wersji NMS. Ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy mówi samo za siebie – Volkswagen tworząc jednego ze swych flagowców, stworzył dla siebie prawdziwą żyłę złota. Żyła ta doczekała się wielu odnóg – na różnych rynkach Passat funkcjonuje również jako Corsar, Magotan, Dasher, Quantum czy Santana. Niezmiennie modyfikowany, liftingowany i przeprojektowywany, zyskał miano jednego z najnudniejszych aut na świecie. Ale widocznie ta nuda dobrze trafiła w gust odbiorców, bo niezależnie od modelu i generacji Passat ciągle sprzedaje się znakomicie również na rynku wtórnym.