Ile kosztuje Volkswagen Passat?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Volkswagen Passat - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Volkswagen Passat prosto z salonu kosztuje średnio 142812 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 213864 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 45722 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Volkswagen Passat nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Volkswagen Passat) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Volkswagen Passat - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Volkswagen Passat. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Volkswagen Passat: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Volkswagen Passat - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Nie zna życia ten, kto choć raz nie prowadził poczciwego Passerati. Choć Volkswagen Passat doczekał się wielu memów i anegdotek opowiadanych przez mechaników, w dalszym ciągu pozostaje jednym z najpopularniejszych aut, jakie możemy spotkać na naszych drogach. Produkowany od 1973 roku, przeszedł długą drogę od modelu zaprojektowanego przez Giorgetto Giugiaro na bazie płyty podłogowej Audi 80, do dzisiejszego Passata VIII czy wersji NMS. Ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy mówi samo za siebie – Volkswagen tworząc jednego ze swych flagowców, stworzył dla siebie prawdziwą żyłę złota. Żyła ta doczekała się wielu odnóg – na różnych rynkach Passat funkcjonuje również jako Corsar, Magotan, Dasher, Quantum czy Santana. Niezmiennie modyfikowany, liftingowany i przeprojektowywany, zyskał miano jednego z najnudniejszych aut na świecie. Ale widocznie ta nuda dobrze trafiła w gust odbiorców, bo niezależnie od modelu i generacji Passat ciągle sprzedaje się znakomicie również na rynku wtórnym.