Ile kosztuje Toyota Yaris?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Toyota Yaris - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Toyota Yaris prosto z salonu kosztuje średnio 57846 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 62983 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 48263 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Toyota Yaris nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Toyota Yaris) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Toyota Yaris - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Toyota Yaris. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Toyota Yaris: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Toyota Yaris - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Toyota Yaris to klasyczne auto miejskiej, które od początku przypadło do gustu klientom – produkcja ruszyła w 1999 roku, a już w 2000 model zajął 1 miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku, stając się pierwszym modelem Toyoty i drugim azjatyckim autem, który otrzymał ten tytuł. W Japonii nazywa się Vitz, w Ameryce Północnej i Europie Yaris, a w USA i Kanadzie Belta. Co ciekawe w przypadku trzeciej generacji producent zaprezentował model zupełnie inny wizualnie od tych znanych ze Stanów czy Starego Kontynentu. Yaris w ogóle sporo lubi zaskakiwać – jego czwarta generacja jest pierwszym modelem z nowym, zmodyfikowanym logotypem marki, a w trzeciej generacji pojawia się wersja GRMN, wyprodukowana jedynie w 600 numerowanych egzemplarzach. W Polsce pojawiło się ich tylko 7. Na szczęście pozostałe opcje są dużo bardziej dostępne i bardzo chętnie kupowane – w 2017 Yaris stał się najchętniej wybieraną Toyotą na naszym rynku i w całej Europie. Z kolei w 2016 roku hybrydowa wersja tego modelu Toyoty była najpopularniejszym samochodem na Starym Kontynencie.