Ile kosztuje Toyota Corolla?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Toyota Corolla - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Toyota Corolla prosto z salonu kosztuje średnio 96946 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 117230 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 75338 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Toyota Corolla nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Toyota Corolla) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Toyota Corolla - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Toyota Corolla. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Toyota Corolla: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Toyota Corolla - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Patrząc na Corollę trudno uwierzyć, że na rynku motoryzacyjnym zadebiutowała w 1966 roku! Od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepiej sprzedających się aut – w latach 2004-2016 dzierżyła ten tytuł nieprzerwanie, a w 2013 roku przekroczona została liczba 40 milionów sprzedanych egzemplarzy tego modelu. Corolla to model będący odpowiedzią na potrzeby coraz bogatszego, japońskiego społeczeństwa. Do jej montażu zbudowana została dedykowana fabryka, w której po raz pierwszy w historii pracę kontrolował komputer. Rok po pojawieniu się Corolli w USA, Toyota była drugą najpopularniejszą importowaną marką. Przez lata model przechodził liftingi i nowe generacje nie różniły się wiele między sobą, aż do generacji ósmej, kiedy to ze sprzedaży zniknął pięciodrzwiowy hatchback, a nadwozie zyskało nową stylistykę. Generacja jedenasta zyskała z kolei dwie wersje – jedną sprzedawaną na rynku amerykańskim, drugą na rynku europejskim. Dwunasta generacja, zapowiadana wstępnie jaki trzecia generacja Toyoty Auris, to powrót marki do jednolitego nazewnictwa wszystkich modeli.