Ile kosztuje Toyota Avensis?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Toyota Avensis - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Toyota Avensis. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Toyota Avensis: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Toyota Avensis - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Toyota Avensis to kolejny model dalekowschodniego producenta, który użytkownicy kupują bardziej niż chętnie. Ta limuzyna klasy średniej produkowana jest od 1997 roku, przechodząc po drodze kilka liftingów i generacji. Nazwa Toyoty Avensis może mieć dwojakie znaczenie – jeśli za podstawę przyjmiemy język francuski, „avancer” to „awansować”. Jeśli jednak sięgniemy po łacinę, „avensis” to „zabrać” lub „porwać”. Nic dziwnego, że ten model Toyoty awansował w świadomości ogółu na tyle, by porwać za sobą tłumy. Początkowo subtelna i łagodna w wyrazie, w kolejnych generacjach nabrała wyrazu i dynamicznego pazura. Widoczne byłoby zwłaszcza w przypadku drugiej generacji, kiedy Avensis otrzymał nie tylko nową stylistykę, ale również wnętrze – z poprzedniej wersji pozostały jedynie jednostki napędowe. W zliftingowanej trzeciej generacji pojawiło się kilka innowacji wizualnych nadwozia i nowy system multimedialny „Toyota Touch”. Duże wnętrze, rozsądne spalanie i wyjątkowa jak na japońskie auta odporność na korozję sprawiły, że Avensis to popularne auto na naszych ulicach.