Skoda Superb z 2017 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2017 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Skoda Superb 2017 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2017 roku.

  • Skoda Superb 2017 z rynku wtórnego kosztuje średnio 81868 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2017 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 107165 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 60515 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Skoda Superb z 2017 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Skoda Superb z roku 2017 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Skoda Superb 2017) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Skoda Superb 2017 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Skoda Superb z 2017 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Skoda Superb 2017: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Skoda Superb z 2017 roku ma najechane średnio 114576 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2017 roku, liczą średnio 195026 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 38553 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2017 roku

Skoda Superb - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Skoda Superb to auto pełne niespodzianek. Niby stosunkowo nowe, a jednak pełne historycznych nawiązań. Niby całkowicie odrębne, a jednak bliźniaczo podobne do Volkswagena Passata, któremu od samego początku zawdzięcza płytę podłogową. Nic nie zmieni jednak faktu, że ten model to jedno z najbardziej luksusowych wcieleń poczciwej Skody. Choć na rynek wprowadzona w 2001 roku, jest kontynuacją samochodu przedwojennego, produkowanego w latach 1934 – 1949. Dzisiejszy flagowiec Skody dumnie kontynuuje poczucie luksusu i elegancji zaczerpnięte od swojego poprzednika – Superb często chwalony jest za dobry design, przestronne wnętrze i praktyczne rozwiązania zastosowane w wyposażeniu. Z resztą już w pierwszej generacji znalazły się m.in. klimatyzacja, podnóżki przy fotelach czy nawigacja. Upadła niestety idea produkcji tego modelu w wersji kombi – niektórzy twierdzą, że wtedy mogłaby zagrozić popularności Passata.