Ile kosztuje Skoda Superb?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Skoda Superb - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Skoda Superb prosto z salonu kosztuje średnio 154109 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 193727 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 111018 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Skoda Superb nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Skoda Superb) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Skoda Superb - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Skoda Superb. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Skoda Superb: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Skoda Superb - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Skoda Superb to auto pełne niespodzianek. Niby stosunkowo nowe, a jednak pełne historycznych nawiązań. Niby całkowicie odrębne, a jednak bliźniaczo podobne do Volkswagena Passata, któremu od samego początku zawdzięcza płytę podłogową. Nic nie zmieni jednak faktu, że ten model to jedno z najbardziej luksusowych wcieleń poczciwej Skody. Choć na rynek wprowadzona w 2001 roku, jest kontynuacją samochodu przedwojennego, produkowanego w latach 1934 – 1949. Dzisiejszy flagowiec Skody dumnie kontynuuje poczucie luksusu i elegancji zaczerpnięte od swojego poprzednika – Superb często chwalony jest za dobry design, przestronne wnętrze i praktyczne rozwiązania zastosowane w wyposażeniu. Z resztą już w pierwszej generacji znalazły się m.in. klimatyzacja, podnóżki przy fotelach czy nawigacja. Upadła niestety idea produkcji tego modelu w wersji kombi – niektórzy twierdzą, że wtedy mogłaby zagrozić popularności Passata.