Ile kosztuje Skoda Octavia?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Skoda Octavia - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Skoda Octavia prosto z salonu kosztuje średnio 103406 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 132417 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 79047 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Skoda Octavia nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Skoda Octavia) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Skoda Octavia - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Skoda Octavia. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Skoda Octavia: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Skoda Octavia - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Skoda Octavia to samochód z bardzo ciekawą historią – nie dość, że ten kompakt z każdą kolejną generacją przybliża się do segmentu klasy średniej, to jeszcze jest odwołaniem do Skody produkowanej w latach 1959-1971. Octavia, którą znamy z naszych ulic pojawiła się na rynku w 1996 roku i cieszy się sporą popularnością – w 2016 roku przekroczono liczbę 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. 25 lat przerwy produkcyjnej wyszło Octavii na dobre. Tworzona głównie w Czechach, swoją konstrukcję zawdzięcza projektantom Volkswagena. Płytę podłogową pożyczyła od poczciwego Golfa, by na niej zbudować wersję kombi i liftback. Chwalona za dobrą relację ceny w stosunku do jakości i późniejszych kosztów użytkowania, zaskakuje sporą jak na tego typu auto pojemnością bagażnika. W Polsce Octavia od lat plasuje się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się aut. Od 2011 roku Octavia produkowana jest również w wersji Green E Lina, która jest pierwszym samochodem elektrycznym ze stajni Skody.