Ile kosztuje Skoda Fabia?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Skoda Fabia - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Skoda Fabia prosto z salonu kosztuje średnio 60471 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 70907 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 51395 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Skoda Fabia nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Skoda Fabia) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Skoda Fabia - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Skoda Fabia. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Skoda Fabia: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Skoda Fabia - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

To auto to udane zwieńczenie kombinacji Skody z modelami na literę F. Skoda Fabia, bo o niej właśnie mowa, to następca Skody Felicji oraz Skody Favorit. Zadebiutowała w 1999 roku, by po latach stać się jednym z najpopularniejszych aut kompaktowych segmentu B i jednym z najchętniej kupowanych samochodów w Polsce. Do tej pory sprzedaż sięgnęła 3,5 miliona egzemplarzy. Choć pierwsza generacja nie zachwycała urodą, żeby nie powiedzieć, że była po prostu brzydka, dzięki liftingom i zmianom w wyglądzie otrzymała tytuł Samochodu Roku 2007 w Serbii oraz tytuł Samochodu Roku 2015 w konkursie organizowanym przez magazyn „What Car?”. Początkowo oferowana tylko w wersji hatchback, później również jako kombi i sedan. Sporo czerpie z modeli Volkswagena, który stoi za produkcją tego popularnego modelu. Najnowsza, trzecia generacja Fabii to auto o przyzwoitych osiągach technicznych i przyjemne dla oka – z dynamiczną linią nadwozia i nieco drapieżnymi, ostrzejszymi rysami. W wersji sportowej można ją oglądać w czasie wyścigów WRC i innych imprez sportowych.