Ile kosztuje Seat Leon?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Seat Leon - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Seat Leon prosto z salonu kosztuje średnio 100651 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 166120 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 74198 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Seat Leon nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Seat Leon) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Seat Leon - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Seat Leon. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Seat Leon: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Seat Leon - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Sportowa wersja Seata Toledo z zapleczem technicznym przypominającym Volkswagena Golfa? To może być tylko Seat Leon. Produkowany od 1999 roku miał 2 twórców – pierwszą generację zaprojektował Giorgetto Giugiaro, drugą Walter de Silva. Dziś dostępna jest już czwarta odsłona tego modelu. Pierwsza generacja Leona zbudowana została na płycie podłogowej Audi A3, z którego zaczerpnięto również większość elementów deski rozdzielczej. Leon był pierwszym hatchbackiem Seata i powstał jako konkurencja dla Renault Megane czy Fiata Brava. Pierwsza generacja obejmowała dwie wersje nadwozia, jednak sedan określany był jako drugie wcielenie Seata Toledo. Druga generacja była natomiast trzecim modelem marki utrzymanym w jej nowej estetyce, a w trzeciej pojawiła się 3- drzwiowa opcja hatchback. Rok 2014 przyniósł sportową odmianę Leona o nazwie Cupra oraz model uterenowiony, czyli Leon X-Perience. Najnowsza, czwarta generacja wprowadzana w 202 roku będzie drugim modelem prezentującym nowy kierunek stylistyczny samochodów.