Ile kosztuje Renault Megane?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Renault Megane - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Renault Megane prosto z salonu kosztuje średnio 82100 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 112892 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 65178 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Renault Megane nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Renault Megane) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Renault Megane - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Renault Megane. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Renault Megane: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Renault Megane - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Wygodne, przestrzenne, popularne i lubiane auto – tak w kilku słowach można podsumować Renault Megane. Produkowany od 1995 roku, stał się jednym z najczęściej kupowanych modeli Renault. Debiutował jako hatchback i coupe, dziś oferuje znacznie więcej wersji. Gdy w 1996 roku zaprezentowano Megane Scenic, był to pierwszy kompaktowy van w Europie. W tym samym roku światu przedstawiono także sedana Megane Classic oraz wersję cabrio. Obecnie do wyboru użytkownicy mają również wersję kombi, która zamyka wachlarz dostępnych opcji. Druga generacja popularnej Meganki wygrała w 2003 roku plebiscyt na Europejski Samochód Roku, potwierdzając tym samym dobry design i walory użytkowe auta. Megane słynie bowiem z obszernego wnętrza dającego komfort wszystkim pasażerom nawet na długich dystansach. Sporą zaletą tego modelu jest również stosunkowo duży – jak na auto kompaktowe – bagażnik, który standardowo ma pojemność 510 litrów, a po złożeniu kanapy 1310 litrów.