Ile kosztuje Renault Clio?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Renault Clio - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Renault Clio prosto z salonu kosztuje średnio 62333 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 79460 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 50419 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Renault Clio nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Renault Clio) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Renault Clio - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Renault Clio. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Renault Clio: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Renault Clio - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Pod względem popularności we Francji nie ma sobie równych, w całej Europie ustępuje tylko poczciwemu Golfowi. Renault Clio dwukrotnie zdobył tytuł European Car of the Year (1991 i 2006), a od rozpoczęcia produkcji tego modelu sprzedanych zostało ponad 11 milionów egzemplarzy. Clio, które swoją nazwę zawdzięcza nawiązaniu do mitologicznej muzy historii, natchnęła całą branżę motoryzacyjną do zmian, a samo Renault do stworzenia pierwszego modelu bez nazwy liczbowej. Pierwsza generacja, wystylizowana bardzo nowocześnie jak na ówczesne czasy, błyskawicznie zdobyła popularność wśród użytkowników. Niepozorna z zewnątrz bryła skrywała całkiem spore wnętrze, w którym mogły komfortowo podróżować 4 osoby. Najnowsza, piąta generacja Clio to z kolei spora ewolucja w porównaniu do poprzedników. Clio to również auto bardzo ekologiczne - oprócz rozwiązań hybrydowych i wersji elektrycznych, od czerwca 2020 roku możemy spotkań egzemplarze z fabryczną instalacją LPG.