Ile kosztuje Peugeot 508?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Peugeot 508 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Peugeot 508 prosto z salonu kosztuje średnio 143487 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 203709 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 105008 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Peugeot 508 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Peugeot 508) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Peugeot 508 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Peugeot 508. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Peugeot 508: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Peugeot 508 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Peugeot 508 zastąpił jednocześnie 2 wcześniejsze modele – 407 i 607, a historycznie nawiązuje do popularnego w latach 1968-85 Peugeot 504. W założeniu 508 miał połączyć auta 2 segmentów i stanowić miks prestiżowego samochodu z wygodnym autem dla rodziny. 508 zbudowany został na płycie podłogowej Citroena C5 drugiej generacji, od którego zaczerpnął również sporo rozwiązań technicznych. Oficjalnie zaprezentowany w 2010 roku, na ten moment doczekał się dwóch generacji. Nieco bardziej stonowany i dojrzały niż 407, Peugeot 508 zwraca uwagę dopracowanymi elementami w środku, a dostępne wyposażenie dodatkowe pozwala dość swobodnie modyfikować podstawową wersję. Druga generacja była swego rodzaju rewolucją – zmienione proporcje nadwozia, awangardowy design i wnętrze utrzymane w futurystycznym stylu i- Cockpit sprawiają, że 508 wyróżnia się na tle konkurencji tego segmentu. Bazowa wersja drugiej generacji jako pierwsza w historii Peugeota dostępna jest jako 5-drzwiowy lifback, a na chińskim rynku przyjmuje formę sedana o nazwie 508 L.