Ile kosztuje Peugeot 308?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Peugeot 308 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Peugeot 308 prosto z salonu kosztuje średnio 83795 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 101408 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 69320 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Peugeot 308 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Peugeot 308) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Peugeot 308 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Peugeot 308. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Peugeot 308: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Peugeot 308 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

308 to pierwszy model Peugeot nazwany zgodnie z kluczem X08, który przyjęły wszystkie późniejsze auta koncernu. Prace konstrukcyjne pod kryptonimem „Project T&” trwały kilka lat, ale warto było trochę się pomęczyć – 308 drugiej generacji zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2014, a 5 gwiazdek w testach Euro NCAP plasuje ten model w gronie najbezpieczniejszych aut segmentu C. Produkowany od 2007 roku Peugeot 308 od początku dostępny był z szeroką gamą silników benzynowych i diesli. Nieco bardziej przestronny niż jego poprzednik, model 307, dostępny był 2 wersjach hatchbacków – 3 i 5-drzwiowej, wersji kombi i Coupe Cabrio. Pomimo wprowadzenia drugiej generacji w 2013 roku, pierwsza wersja wciąż produkowana była na rynek południowoamerykański i rosyjski. Peugeot 308 stał się podstawą do stworzenia 2-drzwiowego, sportowego coupe RCZ oraz SUV-a 3008. Z kolei odmiana SW została przez szwedzkie pismo "Motorforaren" wybrana najlepszym samochodem rodzinnym roku 2008 w Szwecji. Jurorzy docenili wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego, aspekty ekologiczne, stosunek wartości do ceny oraz koszty eksploatacyjne.