Ile kosztuje Opel Zafira?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Opel Zafira - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Opel Zafira prosto z salonu kosztuje średnio 163347 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 191703 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 120909 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Opel Zafira nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Opel Zafira) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Opel Zafira - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Opel Zafira. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Opel Zafira: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Opel Zafira - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Choć nie zachwyca wyglądem i designem, a podstawą pierwszej generacji były mocne inspiracje Oplem Astrą, dla osób potrzebujących kompaktowego minivana mogącego przewieźć aż 7 osób Opel Zafira to rozwiązanie idealne. Sprawdzi się zarówno w roli wygodnego środka komunikacji, ale także jako auto o dużej pojemności bagażnika. Wszystko za sprawą systemu Flex 7, który w tym modelu został zastosowany po raz pierwszy w historii motoryzacji. System Flex 7 umożliwia całkowite schowanie siedzeń z ostatniego rzędu, dzięki czemu auto zyskuje sporo przestrzeni bagażowej. To rozwiązanie znalazło się we wszystkich 3 generacjach Zafiry, której produkcja została oficjalnie zakończona w 2019 roku. Od początku wytwarzania, tj. od 1999 r., z fabryk wyjechały ponad 2 miliony egzemplarzy aut tego modelu, co plasuje go wśród jednych z najpopularniejszych w ofercie Opla. Nic więc dziwnego, że w 2000 roku Zafira zajęła 3. Miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku.