Ile kosztuje Opel Meriva?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Opel Meriva - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Opel Meriva. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Opel Meriva: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Opel Meriva - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Większy niż Corsa, mniejszy niż Zafira – Meriva to najmniejszy z minivanów w ofercie Opla. I jak na minivana przystało oferuje swoim użytkownikom wszystko, co docenią przede wszystkim osoby z małymi dziećmi i dużymi rodzinami. Atutem Merivy jest przestrzeń, którą dzięki systemowi płaskiego składania siedzeń można aranżować w bardzo różnorodny sposób. Do tej pory model doczekał się dwóch generacji, a jego następcą został Crossland X. Produkcja Merivy została zakończona w 2017 roku – mimo stosunkowo bogatego wyposażenia i przestronnego wnętrza ta propozycja od Opla nie zyskała szczególnego uznania miłośników motoryzacji i cieszyła się średnim zainteresowaniem. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest zastosowany w drugiej generacji Merivy system FlexDoor, umożliwiający otwieranie tylnych drzwi przeciwnie do kierunku jazdy. To ciekawe rozwiązanie ułatwia dostęp do tylnej części auta, co docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci przewożonych w fotelikach samochodowych. Co ciekawe wersja B Merivy zajęła trzecie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2011.