Ile kosztuje Opel Insignia?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Opel Insignia - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Opel Insignia prosto z salonu kosztuje średnio 121067 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 155600 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 88046 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Opel Insignia nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Opel Insignia) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Opel Insignia - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Opel Insignia. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Opel Insignia: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Opel Insignia - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Jak sama nazwa wskazuje, Insignia to prawdziwy klejnot w ofercie Opla. Ten popularny flagowiec niemieckiego koncernu umiejętnie łączy w sobie najlepsze cechy swoich dwóch poprzedników: Vectry i Signum, a jednocześnie podkreśla nowe założenia wizualne i designerskie aut przyświecające projektantom aut zza naszej zachodniej granicy. Insignię wyróżnia przede wszystkim świeża stylistyka. Nie znajdziemy tu charakterystycznych dla wcześniejszych modeli kanciastych linii nadwozia, które zostały zastąpione przez bardziej krągłe i obłe kształty. Spore wymiary – niemal 5 metrów długości – pozwoliły na zaprojektowanie przestronnego wnętrza, gwarantującego komfort jazdy zarówno pasażerom siedzącym z przodu, jak i na tylnych kanapach. Co ciekawe i warte podkreślenia w parze z ładnym wyglądem idzie również bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – w teście zderzeniowym Euro NCAP Insignia uzyskała najwyższy, pięciogwiazdkowy wynik.