Ile kosztuje Opel Corsa?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Opel Corsa - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Opel Corsa prosto z salonu kosztuje średnio 60343 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 89641 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 42078 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Opel Corsa nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Opel Corsa) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Opel Corsa - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Opel Corsa. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Opel Corsa: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Opel Corsa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Powstał jako odpowiedź na potrzeby społeczeństwa poszukującego małych aut. Najmniejszy model w ofercie Opla, czyli poczciwa Corsa, pierwszy raz został zaprezentowany na początku lat 80. XX wieku, kiedy to król Hiszpanii, Juan Carlos I, wyjechał pierwszym egzemplarzem z hali fabrycznej. Od tego czasu na motoryzacyjnym rynku radzi sobie tak dobrze, że w tej chwili możemy już kupić jej szóstą generację. Decyzja o produkcji tego typu samochodu była bardzo przemyślana i poprzedzona solidnymi testami prototypów – sprawdzono 150 silników, których łączny okres pracy odpowiadał 2 mln kilometrów, a auta wyposażone w nowe podzespoły przejechały 2,5 mln kilometrów. Jednak chyba żaden z twórców Corsy nie spodziewał się, że zostanie ona najlepiej sprzedającym się Oplem w historii marki i jednym z najpopularniejszych aut w swojej klasie na całym świecie. 18 milionów zakupionych egzemplarzy to najlepszy dowód na to, że ludzie pokochali ten kompaktowy samochód miejski, który w niektórych rodzinach pojawia się od lat, zmieniając jedynie generacje i kolory.