Ile kosztuje Opel Astra?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Opel Astra - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Opel Astra prosto z salonu kosztuje średnio 72519 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 88035 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 58787 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Opel Astra nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Opel Astra) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Opel Astra - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Opel Astra. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Opel Astra: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Opel Astra - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Do jego powstania przyczyniło się 8 tysięcy inżynierów, techników i projektantów, którzy swoją ciężką pracą doprowadzili do stworzenie jednego z największych i najbardziej kosztownych projektów Opla. Zrodzony w Niemczech, produkowany w Gliwicach, Opel Astra pierwszych generacji to dla wielu symbol minionych dekad i źródło motoryzacyjnego sentymentu. Dla nieco młodszych użytkowników ruchu drogowego to po prostu jeden z najbardziej popularnych samochodów segmentu C, o którego sukcesie świadczyć może choćby ponad 12 milionów wyprodukowanych egzemplarzy. Pierwotnie produkowana jako hatchback i kombi, z biegiem lat Astra doczekała się nadwozia typu sedan, kombi, liftback, a nawet cabrio. W Wielkiej Brytani znaja jest jako Vauxhall, w Chinach jako Buick Excelle TXT, a w Nowej Zelandii i Australii jako Holden. Wszystko przez ujednolicenia koncernu General Motors, który wykorzystując flagowe modele firm wcielanych stopniowo w swoje struktury, czerpał z nich nie tylko nadwozia i podwozia, ale także nazwy. I tak doprowadził do stworzenia ponadczasowego Opla, który dzięki liftingom i modyfikacjom, cieszy się ogromnym powodzeniem już w piątej generacji.