Mercedes S-Klasa z 2015 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2015 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mercedes S-Klasa 2015 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2015 roku.

  • Mercedes S-Klasa 2015 z rynku wtórnego kosztuje średnio 241403 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2015 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 372917 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 89638 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mercedes S-Klasa z 2015 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Mercedes S-Klasa z roku 2015 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Mercedes S-Klasa 2015) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Mercedes S-Klasa 2015 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Mercedes S-Klasa z 2015 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Mercedes S-Klasa 2015: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Mercedes S-Klasa z 2015 roku ma najechane średnio 114303 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2015 roku, liczą średnio 195250 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 26712 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2015 roku

Mercedes S-Klasa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

„S-Klasse” to skrót od „Sonderklasse”, czyli klasa specjalna. Nie powinno więc dziwić, że pierwsze modele Mercedesów Klasy S są w tej chwili poszukiwane przez kolekcjonerów. Kolejne wersje i generacje na stałe rozgościły się w historii motoryzacji i wśród użytkowników – to najpopularniejsze samochody w swoim segmencie. Od początku samochody dostępne były w licznych wariantach specjalnych, a wraz z premierą drugiej generacji zadebiutowała również – po raz pierwszy i przedostatni – wersja coupe. Prace projektowe nad pierwszym modelem trzeciej generacji Klasy S kosztowały ok. 1 miliarda dolarów i choć od debiutu minęło prawie 30 lat, model W140 wciąż jest jednym z najlepiej wyciszonych aut o bardzo wysokim komforcie jazdy. W kolejnych generacjach modele Klasy S rosły i przechodziły faceliftingi – generacja piąta nawiązywała wyglądem do Maybacha, nadwozie szóstej prawie w całości wykonane jest z aluminium, a siódma w wyposażeniu otrzyma m.in. rozbudowany system informacyjno- rozrywkowy, indywidualne, automatyczne ustawienia dla 7 kierowców i możliwość jazdy półautomatycznej.