Ile kosztuje Mercedes S-Klasa?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mercedes S-Klasa - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Mercedes S-Klasa prosto z salonu kosztuje średnio 531732 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 945950 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 49900 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mercedes S-Klasa nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Mercedes S-Klasa) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Mercedes S-Klasa - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Mercedes S-Klasa. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Mercedes S-Klasa: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Mercedes S-Klasa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

„S-Klasse” to skrót od „Sonderklasse”, czyli klasa specjalna. Nie powinno więc dziwić, że pierwsze modele Mercedesów Klasy S są w tej chwili poszukiwane przez kolekcjonerów. Kolejne wersje i generacje na stałe rozgościły się w historii motoryzacji i wśród użytkowników – to najpopularniejsze samochody w swoim segmencie. Od początku samochody dostępne były w licznych wariantach specjalnych, a wraz z premierą drugiej generacji zadebiutowała również – po raz pierwszy i przedostatni – wersja coupe. Prace projektowe nad pierwszym modelem trzeciej generacji Klasy S kosztowały ok. 1 miliarda dolarów i choć od debiutu minęło prawie 30 lat, model W140 wciąż jest jednym z najlepiej wyciszonych aut o bardzo wysokim komforcie jazdy. W kolejnych generacjach modele Klasy S rosły i przechodziły faceliftingi – generacja piąta nawiązywała wyglądem do Maybacha, nadwozie szóstej prawie w całości wykonane jest z aluminium, a siódma w wyposażeniu otrzyma m.in. rozbudowany system informacyjno- rozrywkowy, indywidualne, automatyczne ustawienia dla 7 kierowców i możliwość jazdy półautomatycznej.