Mercedes E-Klasa z 2014 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2014 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mercedes E-Klasa 2014 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2014 roku.

  • Mercedes E-Klasa 2014 z rynku wtórnego kosztuje średnio 100233 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2014 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 164616 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 43000 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mercedes E-Klasa z 2014 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Mercedes E-Klasa z roku 2014 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Mercedes E-Klasa 2014) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Mercedes E-Klasa 2014 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Mercedes E-Klasa z 2014 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Mercedes E-Klasa 2014: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Mercedes E-Klasa z 2014 roku ma najechane średnio 145046 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2014 roku, liczą średnio 315666 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 48470 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2014 roku

Mercedes E-Klasa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Uznawane za najpopularniejsze na świecie limuzyny Mercedesy Klasy E to zarazem największy sukces rynkowy w całej historii tej niemieckim marki. 14 milionów nabywców, pięć generacji i cztery warianty nadwozia – każda generacja Klasy E to właściwie strzał w 10. Pierwsza generacja była właściwie lekko zmodernizowaną wersją modelu 124, która nową nazwę zawdzięcza porządkom w ramach nazewnictwa Mercedesów. W drugiej generacji wprowadzono już więcej zmian i około 30-tu innowacji technologicznych. Klasa E dostępna była w trzech liniach stylistycznych (Classic, Elegance i Avantgarde), a do każdej z nich klienci mogli dobrać silnik oraz bogate wyposażenie dodatkowe. Miłośnicy bardziej sportowego wyglądu gustowali zaś w wersji AMG. Wkrótce grono odbiorców rozszerzyło się tak bardzo, że do produkcji weszły nawet modele chroniące przed bronią strzelecką. Po liftingu w 1999 roku w Klasie E zaoferowano 1800 różnych udoskonaleń, zarówno w zakresie mechaniki, wyposażenia wnętrz jak i ogólnego designu. Ale to czwarta generacja była w momencie swojej premiery najbardziej zaawansowanym technicznie modelem w historii Mercedesa.