Ile kosztuje Mercedes E-Klasa?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mercedes E-Klasa - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Mercedes E-Klasa prosto z salonu kosztuje średnio 250970 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 469527 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 90763 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mercedes E-Klasa nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Mercedes E-Klasa) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Mercedes E-Klasa - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Mercedes E-Klasa. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Mercedes E-Klasa: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Mercedes E-Klasa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Uznawane za najpopularniejsze na świecie limuzyny Mercedesy Klasy E to zarazem największy sukces rynkowy w całej historii tej niemieckim marki. 14 milionów nabywców, pięć generacji i cztery warianty nadwozia – każda generacja Klasy E to właściwie strzał w 10. Pierwsza generacja była właściwie lekko zmodernizowaną wersją modelu 124, która nową nazwę zawdzięcza porządkom w ramach nazewnictwa Mercedesów. W drugiej generacji wprowadzono już więcej zmian i około 30-tu innowacji technologicznych. Klasa E dostępna była w trzech liniach stylistycznych (Classic, Elegance i Avantgarde), a do każdej z nich klienci mogli dobrać silnik oraz bogate wyposażenie dodatkowe. Miłośnicy bardziej sportowego wyglądu gustowali zaś w wersji AMG. Wkrótce grono odbiorców rozszerzyło się tak bardzo, że do produkcji weszły nawet modele chroniące przed bronią strzelecką. Po liftingu w 1999 roku w Klasie E zaoferowano 1800 różnych udoskonaleń, zarówno w zakresie mechaniki, wyposażenia wnętrz jak i ogólnego designu. Ale to czwarta generacja była w momencie swojej premiery najbardziej zaawansowanym technicznie modelem w historii Mercedesa.