Ile kosztuje Mercedes C-Klasa?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mercedes C-Klasa - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Mercedes C-Klasa prosto z salonu kosztuje średnio 199885 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 344216 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 61989 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mercedes C-Klasa nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Mercedes C-Klasa) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Mercedes C-Klasa - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Mercedes C-Klasa. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Mercedes C-Klasa: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Mercedes C-Klasa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Mercedes-Benz klasy C to następna modelu W201, znanego także jako 190. Produkowany od 1993 roku, aż do 2013 był bazowym sedanem niemieckiego koncernu. Ceniony nie tylko przez użytkowników, ale i motoryzacyjną branżę, został m.in. Światowym Samochodem Roku 2015. Pierwsza generacja C Klasy wizualnie utrzymana była w nowym kierunku stylistycznym i porządku nazewniczym. Od modelu W201 odróżnia ją smuklejsza linia nadwozia, więcej przestrzeni w środku oraz udoskonalone systemy bezpieczeństwa pasażerów. Kolejne modernizacje pozwoliły Mercedesowi na zaistnienie w nowych obszarach – wariant C230 Kompressor zakończył 50-letnią przerwę niestosowania mechanicznych sprężarek, a Model C250 Turbo Diesel był pierwszym samochodem osobowym z silnikiem w technologii czterozaworowej na cylinder, turbiną napędzaną spalinami oraz z chłodzeniem powietrza doładowanego, dzięki czemu miał najmocniejsze osiągi w swojej kategorii. We wrześniu 2014 roku czwarta generacja Klasy C otrzymała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.