Ile kosztuje Mercedes A-Klasa?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mercedes A-Klasa - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Mercedes A-Klasa prosto z salonu kosztuje średnio 161317 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 259142 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 68227 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mercedes A-Klasa nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Mercedes A-Klasa) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Mercedes A-Klasa - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Mercedes A-Klasa. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Mercedes A-Klasa: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Mercedes A-Klasa - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Choć obecna, czwarta generacja Mercedesów klasy A cieszy się przychylnymi recenzjami, produkcję pierwszej wstrzymano po nieudanym „teście łosia”. Niepozorny, choć bardzo ważny dla użytkowników „test łosia”, to nic innego niż slalom, który z odpowiednią prędkością muszą pokonać wszystkie samochody przed wejściem na rynek. Podczas tego testu debiutujący Mercedes… przewróci się na bok. I choć na początku władze koncernu bagatelizowały fatalny efekt sprawdzianu, wycofały 2600 sprzedanych początkowo aut i wróciły do produkcji dopiero po wyeliminowaniu usterki. By zrównoważyć wpadkę Mercedesa warto dodać, że pierwsze modele klasy A wyposażone były w innowacyjny system absorpcji siły zderzenia czołowego "Sandwich", który przy zderzeniu czołowym umożliwiał silnikowi i skrzyni biegów schowanie się pod podłogą auta. Kolejne generacje przynosiły kolejne nowości – od drugiej generacji dostępny jest wersja elektryczna, w trzeciej nastąpiło niemal zredefiniowanie Klasy A, a w czwartej przód zyskał charakterystyczny wygląd „predator’s face”.