Ile kosztuje Mazda 6?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mazda 6 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Mazda 6 prosto z salonu kosztuje średnio 133127 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 167857 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 104628 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mazda 6 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Mazda 6) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Mazda 6 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Mazda 6. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Mazda 6: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Mazda 6 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Mazda 6 to jeden z najpopularniejszych modeli Mazdy w ostatnich latach. W trzeciej generacji zaskakuje stylem, designem i elegancją, ale już od debiutu zdobyła uznanie specjalistów i użytkowników. W 2003 roku została uznana jako drugi najlepszy Samochód Roku w Europie. Produkowana od 2002 roku Mazda 6 jest następcą modelu 626 i czerpie z niego całkiem sporo – m.in. płytę podłogową GG, używaną również przez koncern Forda. W drugiej generacji Mazda 6 doczekała się 3 typów nadwozia – sedana, hatchbacka oraz kombi. Każdy z nich można było zakupić w wersji „Dynamic Sport” z rozbudowanym wyposażeniem i nieco inną stylistyką. Trzecia generacja tego auta to w opinii niektórych to jeden z najatrakcyjniejszych wizualnie samochodów klasy średniej. Model wyróżnia pakiet SkyActive, czyli lżejsze nadwozie w porównaniu z konkurencją oraz nowoczesne wolnossące silniki benzynowe. Po pierwszym faceliftingu najnowsza wersja Mazdy 6 zyskała bogatsze wyposażenie, w tym 7-calowy ekran dotykowy i wyświetlacz przezierny HUD.