Ile kosztuje Mazda 3?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Mazda 3 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Mazda 3 prosto z salonu kosztuje średnio 125580 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 142889 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 102214 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Mazda 3 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Mazda 3) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Mazda 3 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Mazda 3. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Mazda 3: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Mazda 3 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Przestronne auto z wygodnymi siedzeniami, przykuwające wzrok swoją dynamiczną sylwetką – Mazda 3 to kompaktowy samochód z niższej klasy średniej, który od pierwszej generacji stał się prawdziwym hitem japońskiego koncernu. Mazda 3, zbudowana na płycie podłogowej Forda Focusa drugiej generacji, debiutowała w 2003 roku. W USA sprzedawana jako Mazdaspeed3, a w Japoniii jako Axela, w 2004 roku zajęła 2 miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Model to następca serii 323, której sukces powtórzył zdobywając liczne nagrody m.in. w Danii, Czechach, Chorwacji i Turcji. W drugiej generacji udało się powiększyć wnętrze, a w trzeciej zmienić bryłę pojazdu zgodnie złożeniami KODO, czyli próbą odwzorowania duszy ruchu. W 2013 zaprezentowana została wersja z napędem hybrydowym oraz napędem na gaz ziemny. W generacji czwartej zastosowany został nowy silnik, Skyactiv-X, który łączy w sobie dobre przyśpieszenie silników benzynowych i duży moment obrotowy diesla.