Ile kosztuje Kia Sportage?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Kia Sportage - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Kia Sportage prosto z salonu kosztuje średnio 102602 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 134138 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 84275 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Kia Sportage nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Kia Sportage) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Kia Sportage - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Kia Sportage. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Kia Sportage: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Kia Sportage - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Moda na SUV-y, która opanowała motoryzacyjny świat po 2000 roku, przyczyniła się do powstania wielu modeli aut, w tym również Kii Sportage. To debiutancki model koreańskiej marki w tej klasie, który początkowo miał być pojazdem terenowym. Jego produkcja rozpoczęła się w 1994 roku i z powodzeniem trwa do dziś. Pierwsza generacja Kii Sportage powstała na bazie płyty Mazdy Bongo. Sportage było pierwszym na świecie samochodem, w którym zastosowane zostały poduszki powietrzne chroniące kolana. Druga generacja Sportage to bliźniacza wersja Hyundaia Tucsona, z którym dzieli płytę podłogową. W 2007 roku Kia wprowadziła na swój model 7-letni okres gwarancji. Od trzeciej generacji Sportage traci swój terenowy charakter i możliwości na rzecz udogodnień charakterystycznych dla modeli rekreacyjnych. Znakiem rozpoznawczym staje się grill w kształcie tygrysiego nosa, a jedną z opcji dodatkowego wyposażenia jest panoramiczny szklany dach. Auta z czwartej generacji Sportage nieco odmłodniały w porównaniu z poprzednikami i upodobniły się stylistycznie do innych aut ze stajni Kia.