Ile kosztuje Hyundai I30?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Hyundai I30 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Hyundai I30 prosto z salonu kosztuje średnio 69322 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 86157 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 50070 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Hyundai I30 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Hyundai I30) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Hyundai I30 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Hyundai I30. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Hyundai I30: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Hyundai I30 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Hyundai i30 to pierwszy wśród modeli marki oznaczony kluczem literowo-cyfrowym. Produkowany przez południowokoreański koncern, zaprojektowany w europejskim centrum rozwojowym marki w Niemczech, powstaje w czeskich Noszowicach. Przez magazyn „Stuff” został uznany za najlepszy samochód rodzinny, a w Australii zdobył tytuł Samochodu Roku 2007. I30 to auto dające dużo komfortu pasażerom na tylnych siedzeniach, czego następstwem jest znaczne zmniejszenie przestrzeni bagażnika. Jest również autem bardzo bezpiecznym – w 2007 roku otrzymał 4 na 5 gwiazdek w rankingu EuroNCAP, by rok później zdobyć najwyższą notę. I30 sotępny jest tylko jako hatchback lub kombi, w Stanach sprzedawane jako Elantra Touring. Druga generacja tego modelu zaprojektowana została zgodnie ze stylistyką Fluid Sculpture. Dynamiczne przetłoczenia, agresywnie nakreślone tylne lampy oraz spojler dachowy to charakterystyczne elementy tej wersji, które zostały stonowane w trzeciej generacji pojazdu.