Ile kosztuje Hyundai Tucson?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Hyundai Tucson - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Hyundai Tucson prosto z salonu kosztuje średnio 109860 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 150487 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 81353 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Hyundai Tucson nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Hyundai Tucson) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Hyundai Tucson - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Hyundai Tucson. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Hyundai Tucson: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Hyundai Tucson - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Hyundai Tucson idealnie wpisał się we wzrastającą popularność SUV-ów - w 2014 roku był najchętniej kupowanym autem południowokoreańskiego koncernu w Polsce i drugim w Europie. Sukces sprzedażowy z powodzeniem łączy z wysokimi notami bezpieczeństwa – jego trzecia generacja zdobyła najwyższą notę w testach Euro NCAP. Tucson po raz pierwszy pojawił się w 2004 roku jako bliźniaczy model drugiej generacji Kii Sportage i produkowany był bez większych modyfikacji aż do 2009. To najbardziej rozpoznawalne autem Hyundaia, a jego sprzedaż sięgnęła ponad miliona egzemplarzy na całym świecie. Jego druga generacja otrzymała nazwę ix35, która zgodna była z nową chronologią marki stosowaną w Europie, Australii, w południowej Afryce i na południu USA. W Ameryce północnej wciąż występował pod nazwą Tucson, która to nazwa wróciła na wszystkie rynki w 2015 roku – tym samym Hyundai zrezygnował ze stosowania nazw literowo-liczbowych dla swoich crossoverów i SUV-ów. Najnowsza generacja Tucsona jest bardziej kanciasta od poprzednich modeli, a stylistycznie nawiązuje do Hyundaia Santa Fe, zaliczanego do klasy średniej.