Ile kosztuje Ford S-Max?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Ford S-Max - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Ford S-Max prosto z salonu kosztuje średnio 165718 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 193845 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 136588 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Ford S-Max nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Ford S-Max) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Ford S-Max - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Ford S-Max. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Ford S-Max: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Ford S-Max - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Samochód rodzinny trochę większy niż C-Max, a trochę mniejszy niż Galaxy? To może być tylko Ford S-Max! Stworzony by uzupełnić gamę minivanów amerykańskiego koncernu, doskonale sprawdził się w roli auta, które daje komfort podróżowania niezależnie od zajmowanego miejsca. Zaprojektowany w duchu Kinetic Design, dynamikę i lekkość nadwozia przenosi również do swojego wnętrza. Dzięki systemowi Fold Flat, który umożliwia złożenie nie tylko ostatniego, ale również drugiego rzędu foteli, przestrzeń bagażowa S-Maxa naprawdę robi wrażenie. Podobnie jak 5 gwiazdek zdobytych w testach zderzeniowych Euro NCAP, co jest sporym atutem zwłaszcza w przypadku samochodu wybitnie rodzinnego. Nic dziwnego, że w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007 S-Max zajął 1 miejsce. Choć pierwsza generacja była bliźniaczo podobna do czwartej generacji Mondeo, liftingi w kolejnym modelu pozwoliły na stworzenie rozpoznawalnej i wyróżniającej się konstrukcji – „samodzielnym” modelem S-Max stał się w 2007 roku. Od roku 2014 z linii produkcyjnych zjeżdża druga generacja tych minivanów.