Ford Mondeo z 2014 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2014 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Ford Mondeo 2014 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2014 roku.

  • Ford Mondeo 2014 z rynku wtórnego kosztuje średnio 36981 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2014 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 51347 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 25052 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Ford Mondeo z 2014 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Ford Mondeo z roku 2014 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Ford Mondeo 2014) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Ford Mondeo 2014 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Ford Mondeo z 2014 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Ford Mondeo 2014: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Ford Mondeo z 2014 roku ma najechane średnio 175116 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2014 roku, liczą średnio 283802 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 89424 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2014 roku

Ford Mondeo - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Zdobywca tytułu Samochodu Roku 1994 i drugiego miejsca w tym rankingu w roku 2000. Następca Forda Sierra, wyjeżdżający z fabryk koncernu w już piątej generacji. Popularny i lubiany, czołowy przedstawiciel Forda w Europie - Ford Mondeo, który zgodnie ze swoją nazwą zawojował świat. Od wycofania z oferty modelu Scorpio, Mondeo szybko stał się flagowym produktem Forda na Starym Kontynencie. Choć jego projekt to trzecie podejście do próby stworzenia auta globalnego, dostępnego na wszystkich rynkach motoryzacyjnych na świecie, w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest pod innymi nazwami. Można go więc jako model Ford Contour albo Mercury Mystique, a nawet jako Ford Fusion. Jego stworzenie kosztowało 6 miliardów dolarów i było jedną z najdroższych konstrukcji w historii motoryzacji. Mondeo zostało w całości od nowa - nad jego wyglądem i designem pracował połączony zespół inżynierów z europejskiego i amerykańskiego oddziału firmy, a w czasie produkcji wprowadzane były innowacyjne techniki.