Ile kosztuje Ford Mondeo?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Ford Mondeo - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Ford Mondeo prosto z salonu kosztuje średnio 125167 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 155068 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 96134 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Ford Mondeo nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Ford Mondeo) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Ford Mondeo - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Ford Mondeo. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Ford Mondeo: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Ford Mondeo - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Zdobywca tytułu Samochodu Roku 1994 i drugiego miejsca w tym rankingu w roku 2000. Następca Forda Sierra, wyjeżdżający z fabryk koncernu w już piątej generacji. Popularny i lubiany, czołowy przedstawiciel Forda w Europie - Ford Mondeo, który zgodnie ze swoją nazwą zawojował świat. Od wycofania z oferty modelu Scorpio, Mondeo szybko stał się flagowym produktem Forda na Starym Kontynencie. Choć jego projekt to trzecie podejście do próby stworzenia auta globalnego, dostępnego na wszystkich rynkach motoryzacyjnych na świecie, w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest pod innymi nazwami. Można go więc jako model Ford Contour albo Mercury Mystique, a nawet jako Ford Fusion. Jego stworzenie kosztowało 6 miliardów dolarów i było jedną z najdroższych konstrukcji w historii motoryzacji. Mondeo zostało w całości od nowa - nad jego wyglądem i designem pracował połączony zespół inżynierów z europejskiego i amerykańskiego oddziału firmy, a w czasie produkcji wprowadzane były innowacyjne techniki.