Ile kosztuje Ford Kuga?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Ford Kuga - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Ford Kuga prosto z salonu kosztuje średnio 139279 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 179249 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 99020 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Ford Kuga nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Ford Kuga) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Ford Kuga - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Ford Kuga. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Ford Kuga: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Ford Kuga - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Ford Kuga to auto, którego powstaniu towarzyszyło sporo wzniosłych idei. Projektowany jako „auto uniwersalne”, ma łączyć w sobie właściwości vana, SUV-a i sportowego nadwozia coupe. Wizualnie utrzymany w stylistyce Kinetic Design, czyli przyjętej przez Forda filozofii kreowania sylwetki samochodów polegającej na próbie złapania i zmaterializowania energii w ruchu, która przyświecała również projektantom takich modeli jak S-Max, Mondeo czy Fiesta. W styczniu 2019 roku zadebiutowała trzecia generacja Kugi, która – w porównaniu z poprzednimi modelami – przeszła radykalny facelifting. Bez zmian pozostały jednak komfort jazdy oraz spora przestrzeń bagażowa, która w pierwotnej wersji posiadała pojemność 410 litrów przy standardowym układzie siedzeń i 1405 litrów po ich złożeniu. Oprócz nowości wizualnych Kuga zaskakuje też nowatorskim podejściem do rozwiązań technicznych – Ford ambitnie podchodzi do restrykcji w zakresie emisji spalin, inwestując w hybrydowe układy napędowe montowane w Kugach również w wersji plug-in.