Ile kosztuje Ford Focus?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Ford Focus - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Ford Focus prosto z salonu kosztuje średnio 91885 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 128999 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 69669 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Ford Focus nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Ford Focus) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Ford Focus - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Ford Focus. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Ford Focus: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Ford Focus - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Jeden z najpopularniejszych samochodów po obu stronach oceanów, sprzedażowy hit ze stajni Forda, chwalony za ergonomię jazdy i dużą przestrzeń dla pasażerów – Focus na stałe zapisał się w historii motoryzacji. Produkowany od 1998 roku, doczekał się na ten moment 4 generacji. Choć jego twórcy odżegnują się od tego, Focus funkcjonuje w ogólnej świadomości miłośników motoryzacji jako następca poczciwego Escorta. Zastępca zdolny i popularny, który wśród swojej konkurencji, czyli modeli takich jak Peugeot 307, Renault Mégane, SEAT León, Toyota Auris czy Honda Civic, wyróżnia się designem utrzymanym w stylu „New Edge Design”. To nazwa nadana przez Forda wyglądowi wybranych modeli samochodów osobowych zaprojektowanych przez koncern w latach 90. ubiegłego wieku. Wyróżniają je liczne przetłoczenia, łuki i motyw ostrych kantów widocznych w całej konstrukcji. Mimo liftingów i zmian w kolejnych generacjach, w Focusie wciąż widoczne są pewne wstępne założenia, co przysparza mu tylu samo fanów, co prześmiewców. Choć ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy wskazuje mimo wszystko na przewagę tej pierwszej grupy.