Ile kosztuje Ford Fiesta?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Ford Fiesta - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Ford Fiesta prosto z salonu kosztuje średnio 68335 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 87206 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 49882 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Ford Fiesta nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Ford Fiesta) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Ford Fiesta - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Ford Fiesta. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Ford Fiesta: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Ford Fiesta - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Ford Fiesta to prawdziwy weteran branży motoryzacyjnej – wyprodukowany po raz pierwszy w 1976 roku, nieprzerwanie zjeżdża z fabrycznej taśmy od ponad 40 lat! W tej chwili podziwiać możemy już siódmą generację auta, które powstało jako bardziej ekonomiczna alternatywa do Esorta i odpowiedź na rosnącą popularność Volkswagena Polo. Mimo upływu lat Fiesta wciąż utrzymuje się na szczycie zestawień miejskich samochodów segmentu B. Dla Forda było to pierwsze i – jak widać – bardzo udane podejście do tego typu modeli. Użytkownicy Fiest chwalą przede wszystkim komfort jazdy i bardzo dobre zachowanie auta nawet przy większych prędkościach. Już pierwsza generacja Fiesty cieszyła się sporą popularnością i zainteresowaniem – w 1977 roku model zajął 3. Miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Mocno liftingowana zarówno w swojej wersji podstawowej jak i sportowej, przez lata zmieniała sporo szczegółów nadwozia i wyposażenia, pozostając w opracowanej przez Forda stylistyce New Edge. Fiesta najnowsze generacji, charakteryzująca się smukłą linią nadwozia, łagodnie opadającą przednią szybą i dużym wlotem powietrza, zupełnie nie przypomina swojego motoryzacyjnego dziadka.