Citroen C5 z 2011 roku

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy wyprodukowanych w 2011 roku. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Citroen C5 2011 - przedziały cenowe

Analiza cen egzemplarzy z 2011 roku.

  • Citroen C5 2011 z rynku wtórnego kosztuje średnio 24549 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze z 2011 roku (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 31366 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze (lecz wciąż nieuszkodzone) płaci się średnio 18508 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, gdzie producent do mocniejszych silników dokłada więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Citroen C5 z 2011 nie jest tu wyjątkiem.

Uśrednione ceny dla samochodu Citroen C5 z roku 2011 uzależnione od silnika

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla aut tego modelu (Citroen C5 2011) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo

Citroen C5 2011 - cena zależna od przebiegu

Jak spada wartość samochodu wraz ze wzrostem kilometrów

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. To rzecz oczywista. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedni użytkownicy samochodów nie przejadą nawet 5000 km w ciągu roku, podczas gdy rekordziści z lekkością przekraczają 75 000 km. Im starszy rocznik, tym rozbieżności w przebiegu w sprzedawanych samochodach są większe. Jednak wbrew pozorom nie wpływa to aż tak znacząco na cenę sprzedaży. Jak wypada w tym zestawieniu Citroen C5 z 2011 roku? Przejrzyj średnie ceny w odniesieniu do przebiegu.

Citroen C5 2011: Przegląd średnich przebiegów w Km
  • Citroen C5 z 2011 roku ma najechane średnio 203496 km.
  • Egzemplarze z największymi przebiegami, wyprodukowane w 2011 roku, liczą średnio 282359 km
  • Podczas gdy najmniej jeżdżone mają na liczniku ok. 121922 km
Cena w odniesieniu do przebiegu dla modeli wyprodukowanych w 2011 roku

Citroen C5 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Podobnie jak wszystkie modele C ze stajni Citroena, C5 nawiązuje do słynnych modeli marki z końca lat 20. XX wieku. Jest bezpośrednim następcą modelu Xantia, a w latach 2012-2017 był flagowym modelem Citroena na starym kontynencie. Produkcja C5 ruszyła w 2000 roku i mocno podzieliła fanów marki. Dla jednych zbyt pospolity i nudny, innych zjednał sobie trwałością i solidnym wykonaniem. Nic dziwnego, że do tej pory sprzedanych zostało ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego modelu. C5 to pierwszy samochód Citroena, z oddzielonym układem hamulcowym od układu hydropneumatycznego zawieszenia. Ciekawostką jest prototypowa wersja C5 by wire, innowacyjna ze względu na brak fizycznego połączenia kierownicy z układem jezdnym – całość poleceń sterujących przekazywana jest wyłączenie cyfrowo. Ta wersja nie jest jednak dostępna na naszych drogach ze względu na europejskie przepisy. W drugiej generacji C5 pojawiła się wersja Cross Tourer – nieco bardziej terenowa, dostępna tylko jako kombi, wyposażona w podniesione zawieszenie. Produkcję C5 zakończono w 2017 roku, jednak model wciąż powstaje w Chinach.