Ile kosztuje Citroen C3?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Citroen C3 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Citroen C3 prosto z salonu kosztuje średnio 60483 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 75216 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 50446 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Citroen C3 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Citroen C3) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Citroen C3 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Citroen C3. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Citroen C3: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Citroen C3 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Citroen C3 to miejskie auto średniej wielkości, które z generacji na generację przechodzi coraz ciekawsze przemiany. Stworzony by zastąpić Citroena Saxo, zaprojektowany przez Donato Coco (pełniącego obecnie funkcję głównego projektanta Ferrari), stylistycznie czerpał z modelu 2CV, produkowanego w 1949 roku. Pierwsza generacja C3 miała wg twórców łączyć niewielkie rozmiary i zwrotność z pojemnym wnętrzem. I te założenie udało się zrealizować – ten model Citroena zajął 3 miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2003, ustępując jedynie Renault Megane II i Mazdzie 6. W pierwszej generacji dostępne były inne wersje – C3 Plurierl, czyli kabriolet ze składanym dachem i wymontowywanymi belkami oraz C3 X-TR, z usztywnionym nadwoziem do jazdy po nieco większych nierównościach i sportowym wnętrzem. W drugiej generacji C3 otrzymał przednią szybę Visiodrive, zwiększającą aż o 80 stopni w górę pole widzenia pasażerów. W najnowszej generacji uwagę zwracają nie poprawione osiągi i niecodzienny design –dwukolorowe nadwozie czy panele airbump zmniejszające ryzyko uszkodzenia drzwi.