Ile kosztuje BMW X5?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

BMW X5 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • BMW X5 prosto z salonu kosztuje średnio 374349 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 503131 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 218216 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. BMW X5 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (BMW X5) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

BMW X5 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie BMW X5. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

BMW X5: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

BMW X5 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

BMW X5 był pierwszym samochodem sportowo-użytkowym w historii BMW. Pierwotnie wielkimi garściami czerpał z przejętego przez koncern Land Rovera, żeby stopniowo ewoluować i stać się marką samą w sobie. Z biegiem lat w ogóle nie stracił na popularności – wręcz przeciwnie, stał się jednym z lepiej sprzedających się modeli BMW. Monumentalny, masywny i luksusowy – tak w skrócie można podsumować to auto z segmentu typu premium. Przez swoich twórców określane jest mianem SAV, czyli Sports Activity Vehicle. Choć wzoruje się na autach terenowych, jest raczej sportowym samochodem drogowym. Zgrabna, dynamiczna sylwetka, precyzyjnie dopracowane szczegóły i cztery generacje wspierane przez kilka faceliftingów, w połączeniu ze zróżnicowaną gamą modeli (w tym również wersji sportowych) sprawiły, że X5 to wciąż pożądany średniej wielkości crossover – do tej pory sprzedanych zostało ponad 1,3 miliona jego egzemplarzy.