Ile kosztuje BMW X3?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

BMW X3 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • BMW X3 prosto z salonu kosztuje średnio 251858 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 420023 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 141604 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. BMW X3 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (BMW X3) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

BMW X3 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie BMW X3. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

BMW X3: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

BMW X3 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Według niektórych pierwsza generacja BMW X3 była zwyczajnie brzydka, potem znośna, a najnowsze modele są już po prostu ładne. Ale w motoryzacji nie o to przecież chodzi – ładna otoczka ma być tylko dodatkowym elementem do siły i technologii ukrytej pod maską. Okazuje się jednak że X3 nie brakuje ani wizualnego dopracowania, ani dobrych osiągów. Pierwsza prezentacja X3 odbyła się w 2003 roku, a produkcja przeznaczona była na rynek europejski, egipski, rosyjski, tajlandzki i amerykański. Przez 7 lat SUV-y tworzone były w zakładach Magna Steyr Fahrzeugtechnik AG w Grazu w Austrii, gdzie został ostatni egzemplarz, który zjechał tam z linii produkcyjnej. Przedostatnia sztuka, z pełnym wyposażeniem do ratownictwa medycznego, została przekazana jednej z lokalnych organizacji non-profit. Różnorodne zastosowanie BMW X3 nie powinno dziwić – choć na co dzień jest o prostu eleganckim i wygodnym SUV-em łączącycm najlepsze cechy auta terenowego, sportowego i użytkowego, jego podrasowana, rajdowa wersja wzięła udział w Rajdzie Dakar w 2006 roku.