Ile kosztuje Audi A6?

Dowiedz się, jaka jest średnia cena samochodu oraz najdroższych i najtańszych egzemplarzy. Dane w naszym raporcie są na bieżąco odświeżane na podstawie informacji z aktualnych ofert kupna i sprzedaży. Zobacz, ile jest warte Twoje auto!

Audi A6 - cena nowego samochodu

Analiza cen samochodów nowych

  • Audi A6 prosto z salonu kosztuje średnio 217537 PLN.
  • Za najdroższe egzemplarze (TOP 10%) sprzedawcy liczą sobie ok. 313845 PLN
  • Podczas gdy za najtańsze z nowych samochodów płaci się średnio 122896 PLN

Cena zależna od wersji silnika

Najpopularniejsze wersje silnikowe wraz z cenami

Cena nowego samochodu mocno zależy od wersji silnika oraz wyposażenia. Często to drugie idzie w parze z pierwszym, dodając do mocniejszych silników więcej wyposażenia dodatkowego w standardzie. Sprzedawcy też celowo konfigurują w ten sposób pojazdy, by trafić do różnych grup odbiorców (tych biedniejszych i tych skłonnych wydać nieco więcej). Dlatego najmniejszym i najsłabszym silnikom towarzyszy często uboższe wyposażenie. Audi A6 nie jest tu wyjątkiem.

Cena nowego auta a silnik

Jeśli chodzi o popularność rodzaju paliwa dla nowych aut tego modelu (Audi A6) to prezentuje się ona następująco:

Stosowane paliwo w nowych samochodach

Audi A6 - cena używanego samochodu

Jak spada jego wartość z biegiem lat

Im samochód starszy, tym jego cena niższa. Zazwyczaj upływowi czasu towarzyszy też wzrost przejechanych kilometrów i ogólne zużycie pojazdu. Jedne modele tracą na wartości dużo szybciej, niż inne. Zobaczmy, jak w tym zestawieniu poradzi sobie Audi A6. Przejrzyj średnie ceny dla samochodów z poprzednich roczników. Jeśli chcesz dokładnie przeanalizować dany rocznik, kliknij tutaj i wybierz rok.

Audi A6: Przegląd średnich cen dla auta używanego
Cena uśredniona dla modeli wyprodukowanych w danym roku
Raporty szczegółowe wg roku produkcji

Audi A6 - informacje ogólne

Garść ciekawostek związanych z samochodem

Uznawane za niezawodne, bezpieczne i warte zakupu – Audi A6 wpisuje się w tradycję większości modeli ze stajni Audi. Model produkowany id 1994 roku przeszedł szereg faceliftingów i doczekał się pięciu generacji. Pierwsza generacja A6 nie była modelem stworzonym od podstaw, a raczej zmodernizowanym Audi 100 C4, które cieszyło się dobrą opinią i sporym zainteresowaniem. Dopiero druga generacja doczekała się własnej konstrukcji, która stopniowo rozwijana była o kolejne wersje i modele. Były one tak dobrze zaplanowane i przeprowadzone, że w 2005 roku Audi A6 trzeciej generacji zdobyło nagrodę Światowego Samochodu Roku. Nowoczesny design i wykończenie w stylu Fastback sprawiły, że A6 jest jednym z czołowych graczy w swojej klasie. Bezpośrednimi rywalami tego modelu są takie auta jak BMW serii 5, Volvo V70, Saab 9-5 czy Mercedes klasy E. Na uwagę zasługuje również A6 Allroad, w którym pneumatyczne zawieszenie umożliwia dopasowanie wysokości auta do terenu, po którym się porusza oraz (montowaną za dopłatą) ręczną skrzynię biegów z redukcją typu Low Range.